Copyright  © 2015 Jerveni Cave Hotel Ürgüp Mustafapaşa ( Sinanasos)
+90533 573 7726
MUSTAFAPAŞA (SİNASOS)
Milyonlarca yıl önce patlamış Erciyes yanardağı felaketinin böyle görülmemiş bir estetiğe dönüşeceği kimin aklına gelebilirdi ki? Kapadokya’nın doğal malzemesi olan taş; Mustafapaşa da bir mimari şölene dönüşmüş yapıların iç ve dış mekânlarında, oturma yerlerinde, yatma yerlerinde, merdiven ve teraslarında nitelikli taş işçiliği ile birleşerek  bu kasabayı bir sanat eserine dönüştürmüştür.

Mustafapaşa Kasabasında bu taşlardan yapılmış güzelim konaklarda yaşam sessizce huzurla akar: zaman zaman gizliden rüzgâr konuşur., mübadeleden önce, içlerinde yaşanmış nice hikâyeyi fısıldar usulca. Rüzgârın anlattıklarına kulak vermeden,dolunayın ve yıldızların sessiz bir geceyi bir anda nasıl bir şölene dönüştürebildiğine şahit olmadan, nazlı kokularını baharda yaymaya başlayan iğde ağaçlarının baş döndüren kokusunu içinize çekmeden, nefes alan kaya damlarında bir gece geçirmeden, bağlarını dolduran üzümlerinden yapılan şaraplarından tatmadan Sinasos’taki huzuru  anlayamazsınız.. 

Mustafapaşa’ya gelenler “Güzel Atlar Ülkesi”nin uyuyan güzeli Sinasos’un sokaklarında gezerken büyülenirler. Kim bilir hangi ellerin nice sevinçlerle, kederlerle dokunduğu kapı tokmaklarına dokunurlar. Kasabanın  doğal atmosferi alır götürür onları; masalların yaşanmışlıklarla, gerçeğin düşlerle harmanlandığı diyarlara... Kimseler bilmez, kendi halinde sessizce var olan bu hazinenin masal içindeki masalını:
göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel göreme stone house göreme cave hotel göreme cave hotel göreme cave hotel mustafapaşa cave hotel mustafapaşa cave hotel mustafapaşa cave hotel uçhisar cave hotel nevşehir hotel nevşehir web tasarım göreme cave hotel nevşehir taksi ürgüp hotel mustafapaşa cave hotel ürgüp hotel göreme cave hotel göreme hotel